Jdi na obsah Jdi na menu
 


plemena koček-plemena šelm

Příspěvky

kočka sibiřská

9. 2. 2012

 toto plemeno je hezké dávej pozor

 

Kočka pouštní

9. 2. 2012

  Kočka pouštní nebo také kočka písečná je jedna z nejmenších divokých kočkovitých šelem, obývá pouštní oblasti severní Afriky a Blízkého východu.

 

Mainská mývalí kočka

9. 2. 2012

  Mainská mývalí kočka je jedno z nejstarších amerických kočičích plemen. Řadíme ji mezi největší domestikované kočky. Díky své impozantní velikosti a přátelské povaze se jí často přezdívá 

 

kočka rybářská

9. 2. 2012

  Kočka rybářská (Prionailurus viverrinus) je malá kočkovitá šelma obývající bažiny a mangrovové porosty jihovýchodní Asie. Starší vědecký název je Felis viverrina.

 

Ligr

23. 1. 2012

  Ligr (též psáno liger) je kříženec mezi samcem lva a samicí tygra, který dosahuje značných rozměrů.[1] V současnosti se nacházejí ligři v některých zoologických zahradách, které jsou spolu s cirkusy nejčastějšími místy, kde dochází k v přírodě jinak nepřirozenému křížení mezi lvy a tygry.

 

Lev

5. 1. 2012

  Lev pustinný (Panthera leo) je savec čeledi kočkovitých (Felidae) a jeden ze čtyř druhů velkých koček rodu Panthera. Lev je po tygrovidruhá největší kočkovitá šelma. Hlavním a určujícím rysem lvích samců je jejich hříva. Samci váží od 150-250 kg a samice 120-150 kg. V divočině se lvi dožívají 10-14 let, kdežto v zajetí se mohou dožít i věku 20 let. Dříve se lvi nacházeli v celé AfriceAsii a dokonce i Evropě, dnes se vyskytují pouze v Africe a na několika místech v Indii. Jsou to společenská zvířata a loví ve smečkách. U lvů se znatelně projevujepohlavní dimorfismus.

 

Levhart obláčkový

5. 1. 2012

   Levhart obláčkový (harimaudapardál obláčkovýNeofelis nebulosa je samotářsky žijící lesní kočkovitá šelma. Je nejmenší zvelkých koček. Je nazýván podle tmavých „obláčků“ na jeho těle. Svým uměním šplhat může konkurovat malým kočkám.

 

Velké kočky

5. 1. 2012

velké kočky jsou větší než malé kočky

 

Rys červený

5. 1. 2012

  Rys červený (Lynx rufus) je kočkovitá šelma, které známe dvanáct odlišných poddruhů. V Americe je považován za poměrně hojný druh.

 

Rys kanadský

5. 1. 2012

  Rys kanadský (Lynx canadensis) je jeden ze čtyř druhů rysů původně žijících po celé severní polokouli, zejména v Severní Americe. V současné době se vyskytuje již pouze ostrůvkovitě s maximem početnosti na Sibiři.