plemena koček-plemena šelm
Příspěvky
Kočka pouštní
9. 2. 2012
Kočka pouštní nebo také kočka písečná je jedna z nejmenších divokých kočkovitých šelem, obývá pouštní oblasti severní Afriky a Blízkého východu.
Mainská mývalí kočka
9. 2. 2012
Mainská mývalí kočka je jedno z nejstarších amerických kočičích plemen. Řadíme ji mezi největší domestikované kočky. Díky své impozantní velikosti a přátelské povaze se jí často přezdívá
kočka rybářská
9. 2. 2012
Kočka rybářská (Prionailurus viverrinus) je malá kočkovitá šelma obývající bažiny a mangrovové porosty jihovýchodní Asie. Starší vědecký název je Felis viverrina.
Ligr
23. 1. 2012
Ligr (též psáno liger) je kříženec mezi samcem lva a samicí tygra, který dosahuje značných rozměrů.[1] V současnosti se nacházejí ligři v některých zoologických zahradách, které jsou spolu s cirkusy nejčastějšími místy, kde dochází k v přírodě jinak nepřirozenému křížení mezi lvy a tygry.
Lev
5. 1. 2012
Lev pustinný (Panthera leo) je savec čeledi kočkovitých (Felidae) a jeden ze čtyř druhů velkých koček rodu Panthera. Lev je po tygrovidruhá největší kočkovitá šelma. Hlavním a určujícím rysem lvích samců je jejich hříva. Samci váží od 150-250 kg a samice 120-150 kg. V divočině se lvi dožívají 10-14 let, kdežto v zajetí se mohou dožít i věku 20 let. Dříve se lvi nacházeli v celé Africe, Asii a dokonce i Evropě, dnes se vyskytují pouze v Africe a na několika místech v Indii. Jsou to společenská zvířata a loví ve smečkách. U lvů se znatelně projevujepohlavní dimorfismus.
Levhart obláčkový
5. 1. 2012
Levhart obláčkový (harimauda, pardál obláčkový) Neofelis nebulosa je samotářsky žijící lesní kočkovitá šelma. Je nejmenší zvelkých koček. Je nazýván podle tmavých „obláčků“ na jeho těle. Svým uměním šplhat může konkurovat malým kočkám.
Rys červený
5. 1. 2012
Rys červený (Lynx rufus) je kočkovitá šelma, které známe dvanáct odlišných poddruhů. V Americe je považován za poměrně hojný druh.
Rys kanadský
5. 1. 2012
Rys kanadský (Lynx canadensis) je jeden ze čtyř druhů rysů původně žijících po celé severní polokouli, zejména v Severní Americe. V současné době se vyskytuje již pouze ostrůvkovitě s maximem početnosti na Sibiři.